Fotozine “Žičani okidač” : ISSN 1334-0352 : s vama od 6. 6. 1998

fotozine
fotografija
druženja
prilozi
sitnine
prijavnica
nadimak:

lozinka:

upamti me
trenutno prisutni:
 Kazuya

invisible

© copyright 2016 - 2024 bigblue

invisible

[kratica stranice: http://fzzo.org/f/683570 ←permalink]
akartyg
[31. 05. 2016.]

Koja hipnoza...

42nicola
[31. 05. 2016.]

dojmljiva atmosfera

FotoMachak
[31. 05. 2016.]

RAZGOVORI putem mobitela, SMS poruke, elektronička pošta, internetske društvene mreže, pričaonice — nikad prije nije postojao tako velik broj lako dostupnih oblika komunikacije. No u ovom svijetu napredne komunikacijske tehnologije mnogi ljudi — kako mladi tako i stari — osjećaju se vrlo usamljeno. Zašto?

U svojoj knjizi Loneliness—Human Nature and the Need for Social Connection (Usamljenost — ljudska priroda i potreba za društvom) istraživači John Cacioppo i William Patrick temeljito razmatraju temu usamljenosti. Oni se osvrću na jednu znanstvenu studiju u kojoj je iznesen zaključak: “Kad čovjek previše vremena provodi na internetu i kad ta aktivnost zamijeni druge, izravnije oblike komunikacije, može se još više povući u sebe i zapasti u depresiju.”

Užurban tempo života koji nam nameće suvremeno društvo nimalo ne doprinosi srdačnim međuljudskim odnosima. Kad s nekim komunicirate putem telefona ili kompjutera, obično ne možete vidjeti njegov osmijeh ili izraz ljubavi u očima.

Problem otuđenosti može se pojaviti na radnom mjestu, no on je još češći u obiteljskom krugu. U mnogim domovima svatko dolazi i odlazi u drugo vrijeme. Ukućani gotovo nikad ne jedu zajedno i nemaju vremena za razgovor. Tinejdžeri imaju kompjutere i žive u svom svijetu, kao da su odvojeni od ostatka obitelji. Ironično je da se, unatoč tome što imaju elektroničke naprave putem kojih mogu komunicirati s drugima, mnogi mladi ipak osjećaju usamljeno.

U današnje vrijeme zbog usamljenosti može doći i do krize u braku. Kad supružnici premalo komuniciraju, to može dovesti do toga da svatko od njih živi svoj život i da vrlo malo vremena provode zajedno. Nije lako kad čovjek živi s bračnim partnerom, a osjeća se kao da je sam. To je jedna od najtežih vrsta usamljenosti.

Problem usamljenosti naročito teško pogađa samohrane roditelje. Zbog utjecaja suvremene komunikacijske tehnologije i raznih drugih razloga možda sve teže komuniciraju sa svojom djecom, pa ih još snažnije obuzima osjećaj usamljenosti. I mnogi samci čeznu za bračnim partnerom koji bi im pružio ljubav i razumijevanje, no ne mogu zadovoljiti te svoje emocionalne potrebe.

Usamljenost je postala ozbiljan društveni problem koji može dovesti do alkoholizma, prejedanja, zloupotrebe droge, promiskuitetnog načina života, pa čak i samoubojstva. Stoga je važno otkriti uzroke usamljenosti. To je prvi korak koji nam može pomoći da je pobijedimo.

FotoMachak
[31. 05. 2016.]

Super fotka. Super trenutak.

spring_water
[01. 06. 2016.]

zar smo ovoliko pukli ....

plivadon
[01. 06. 2016.]

da jesmo:( doobra

bigblue
[01. 06. 2016.]

Još malo i preci cemo ove žutu liniju.... ;o)

Nemate ovlasti aktivnog sudjelovanja. Morate biti registrirani i prijavljeni.

site copyright © 1998.-2024. Janko Belaj / Fotozine "Žičani okidač"   [site powered by Zine V3 alpha 9.1]   .:korisnički ugovor / terms of use:. …& obavezno štivo!
built with bbedit Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS!

Zbog nekog doista blesavog EU zakona dužni smo vas informirati da i naš Fotozine rabi cooki-e (kažu da su to “kolačići”) kao i valjda 99.999% stranica na kugli zemaljskoj. Za izvan nje nemamo informacija. S tim keksima mi ne otkrivamo vašu dob, visinu, debljinu, sposobnost kadriranja, lažiranje exifa i niš takvoga, već nam samo pomažu da se logirate i tak to. A kaj sad možete? kliketnut dole i reć poruci izazvanoj idiJotskim zakonom adio… (A mi smo vas zakonski informirali :P ;))

Bla, bla, tri put Hura i O’Kej…